Objavljeno: 12.10.2023.

Održana XIII. redovita godišnja Skupština HKD-a

U četvrtak, 5. listopada 2023., održana je XIII. redovita godišnja Skupština Hrvatskoga kanonističkog društva. Sa spomenutim datum Hrvatsko kanonističko društvo broji 97 redovitih članova.

U radu ovogodišnje Skupštine, u kojem je sudjelovala većina članova, jednoglasno je prihvaćen Zapisnik s prethodne Skupštine održane 2022. u Vodicama, kao i ostale točke Dnevnoga reda kako slijede: Izvještaj o aktivnostima Društva u 2022. godini; Financijski izvještaj za 2022. godinu; Financijski izvještaj za 2023. godinu (do 15. rujna 2023.); Prihvaćanje financijskog plana kojeg je Upravni odbor donio za 2024. godinu.

Između ostalog istaknuto je kako su prošle godine tiskana dva od tri planirana Zbornika radova: Zbornik radova pod nazivom Personalne pretpostavke za novi kanonski ženidbeni postupak sa XII. međunarodnoga znanstvenog simpozija crkvenih pravnika, održanog 2018. u Otočcu (Slovenija) (urednici dr. sc. Lucija Boljat i dr. sc. Andrej Saje) te Zbornik radova pod nazivom Spolno zlostavljanje maloljetnika. Odgovor Crkve u svjetlu kanonskog prava sa XIII. međunarodnoga znanstvenog simpozija crkvenih pravnika, održanog 2019. u Malinskoj na otoku Krku (urednik dr. sc. Ivica Ivanković Radak).

Tijekom ove 2023. godine tiskan je Zbornik radova sa XIV. međunarodnoga znanstvenog simpozija crkvenih pravnika, održanog 2021. u Bjelovaru, pod nazivom Kanonsko pravo i Amoris laetitia: perspektive za pastoral braka i obitelji (urednici dr. sc. Marija Džinić i dr. sc. Ivica Ivanković Radak).

 

+ OSTALE AKTUALNOSTI