Objavljeno: 14.10.2014.

Održana IV. redovita godišnja skupština Hrvatskoga kanonističkog društva

IV. redovita godišnja skupština Hrvatskog kanonističkog društva održana je 8. listopada 2014. na otoku Čiovu kraj Trogira, uoči VIII. međunarodnog simpozija crkvenih pravnika. Na skupštini dr. I. Milotić izložio je što donosi novi Zakon o udrugama (NN 74/14) i u kojoj mjeri utječe na Hrvatsko kanonističko društvo i druga vjernička društva, mr. M. Laković izlagala je o ostvarenju ciljeva društva putem web stranice HKD-a, a mr. A. Andrašek ukratko je prikazala kanonsku literaturu na hrvatskom jeziku objavljenu 2013.-2014. te svratila pozornost na novoobjavljenu literaturu na drugim jezicima. Predsjednik Društva, dr. J. Šalković podnio je godišnji izvještaj o radu Društva, razmotreno je i usvajanje financijskog plana, članovi su se upoznali sa trenutnom fazom izrade Rječnika kanonskog prava te je određeno mjesto i vrijeme održavanja izborne skupštine za tijela uprave za razdoblje 2015.-2020.

Za vrijeme boravka na otoku Čiovu članove društva duhovno je pratio biskup Mate Uzinić, koji je u srijedu i petak predvodio euharistijsko slavlje i molitvu časoslova. Tumačeći Službu riječi pozvao je članove društva da budu otvoreni novim izazovima, potrebama čovjeka te da mole za plodove treće izvanredne biskupske sinode koja se održava u Rimu.

+ OSTALE AKTUALNOSTI